Karakoç  Makine kurucusu olan HALİL KARAKOÇ 1994 -1996 yıllarında tekstil&konfeksiyon sektöründe iş hayatına atılmıştır.

Sektörde bulunan çoğu firmalara da hizmette bulunmuştur. Zaman içersinde sektörde oluşan boşluğu değerlendirip kendi firmasını kurmaya karar vermiştir . 05 Mayıs 2002  yılında 25m2  lik bir alanda  satış ve servis yedek parça hizmetinde boy göstermeye  başlamış ve doğan talepler ve artan müşteri portföyüne göre kendisini yenileyip 250m2 olan şimdiki bulunduğu (Yenidoğan Mah. Çevreylu Cad No 65  Bayrampaşa/İSTANBUL ) adresinde  faaliyetine devam etmektedir.

Kaliteli, sağlam ve TSE – CE - ISO belgeli malzemeleri ürünlerinde kullanmayı prensip edinen firmamız KARAKOÇ ÜTÜ Bayrampaşa  adresindeki atölyesinde en son teknolojiyi kullanarak cağın teknolojisiyle üstün çalışma gücünden yararlandığı ürünlerini sektörünün ve tekstil firmalarının hizmetine sunmaktadır.Yurt içinde yaygın servisi ve bol yedek parçası ile yarınlara ümitle bakmaktayız.

2000 li yılların başında, Buhar Jeneratörlü ütülerin Yurtdışında evlerde çok yaygın kullanımda olduğunu tespit ederek.Teknik donanımında hiçbir farklılık yaratmadan, hatları yumuşatıp, renklendirerek hoş bir estetik ile ev kullanımı için diğer ütüleme aparat ve ekipmanları ile birlikte üretmeye başladı.

2007 de kurulmuş olan online satış pazarlama organizasyonumuz ütümarket, bugün 81 ile  ürünlerini yurt genelinde pazarlamaya devam etmektedir.